O Firmie

Zakład Produkcyjno – Handlowy „PTAK” istnieje od 1988 roku z siedzibą w miejscowości Więcki koło Częstochowy.

Na przestrzeni kilkuletniego istnienia, nazwa firmy ulegała zmianom:

  • Od 1988 roku – „Przetwórstwo Owoców i Warzyw”
  • Od 1995 roku – „Przetwórstwo Owoców i Warzyw. Produkcja Majonezu”
  • Od 1996 roku – Zakład Produkcyjno – Handlowy „PTAK” Józef Ptak.

Spoglądając wstecz łatwo dojść od wniosku, że sukces firmy „Ptak” oparty jest na ciężkiej pracy jej właściciela, kadry inżynieryjno – technicznej oraz wszystkich pracowników. Oddanie i zaangażowanie oraz fachowa wiedza pozwoliła nam, mimo ogromnej konkurencji, zaistnieć w branży spożywczej w Polsce. Naszym celem był i jest zawsze taki rozwój firmy, który byłby korzystny również dla lokalnej społeczności – powstaliśmy, bowiem na terenie rolniczym, gdzie dobra i rzetelna praca była od wielu pokoleń jedną z najważniejszych wartości mieszkających tu ludzi. W niezbędne surowce do produkcji zaopatrujemy się głównie u miejscowych rolników.

Podstawową działalnością firmy jest produkcja przetworów warzywnych i owocowych. Na ofertę sprzedaży składa się bogaty i urozmaicony asortyment, ponad 60 produktów. Wśród nich są: ogórki konserwowe i kiszone, papryka konserwowa, mieszanki warzywne konserwowe, kukurydza, groszek, fasolki w puszkach, buraczki, kompoty, chrzan, majonezy, przyprawa do zup oraz urozmaicone sałatki warzywne. Konfekcjonujemy również ocet i koncentrat pomidorowy.

Współpracujemy tylko ze stałymi i sprawdzonymi dostawcami surowców i opakowań. Dzięki stałej kontroli surowca i procesów produkcyjnych, a także doświadczonej kadrze pracowniczej nasze produkty odznaczają się wysoką jakością, która jest naszym priorytetem.

W 2006 roku nasza firma została laureatem Konsumenckiego Konkursu Jakości Produktów „NAJLEPSZE W POLSCE” – „THE BEST IN POLAND” uzyskując Certyfikat za produkt „Ogórki konserwowe”.

Nasz asortyment podbił podniebienia konsumentów już nie tylko na terenie naszego kraju, ale również mieszkańców wielu krajów europejskich.
Posiadamy własną, doskonale rozwiniętą flotę transportową, która umożliwia szybką i sprawną dostawę naszych produktów do klienta.